Menu:

O Korsice:

V krátkosti o krásné Korsice:

Korsika je spíše větší ostrov ve středozemním moři (čtvrtý největší ve středomoří), který patří pod území Francie. Ostrov obývá skoro 300 tisíc obyvatel, kteří mezi sebou mluví především francouzsky, italsky a mnohem častěji také korsicky. Turisty je ostrov vyhledáván především pro krásné pláže na východním pobřeží a turisticky zajímavé hory.

Tipy na výlety

Korsika nabízí celou řadu krásných míst, na které si můžete udělat výlet. Některé z nich vám níže podrobně popíšeme. Stačí se jen vybrat...

Kalanky (Calanche)
Jedná se o skalnaté mořské zálivy hluboko zaříznuté do pobřeží. Při pohledu na třísetmetrové útesy z červené žuly se vám zatají dech. Při erozi vznikly ve skalách podivuhodné tvary, jimž lidská představivost dala přiléhavá jména - například Psí hlava, Želva, Medvěd nebo Biskup s monoklem. Kalanky začínají asi 2km za Portem směrem do Piany. Zálivy jsou dostupné pouze pěšky či lodí, přičemž výlet lodí je rozhodně méně namáhavý a je i bezpečnější, zejména pokud trpíte závratí. Lodní lístky si můžete koupit v místním hotelu. Dobře vytyčené stezky vybíhají z Tête du Chin (Psí hlava) a Pont Mezan.

Filitosa
V archeologické lokalitě Filitosa se můžeme seznámit s nejstaršími stránkami dějin Korsiky od neolitických památek, k vykopávkám z dob starověkého Říma, až do okamžiku, kdy se toto místo stalo součástí přímořského letoviska Propriano. Nejúchvatnější památkou Filitosy jsou čtyři tisíce let staří kamenní válečníci. Impozantní žulové menhiry jsou opracovány do lidských tvarů. U některých jsou znázorněny pouze siluety, jiné jsou propracované a mají lidské rysy, zbraně, přilby a štíty. V areálu vykopávek se nachází asi tisíc let starý olivový strom.

Cap Corse
Severní výběžek Korsiky měří na délku 40 km, ale jeho šířka většinou nepřesahuje 12 km. Z Pozza se můžete vydal na pětihodinovou pěší túru na nejvyšší horu mysu Monte Stello (1307 mnm). Nahoře se vám naskytne úchvatný panoramatický pohled – na jihu uvidíte horský masiv táhnoucí se celou Korsikou, na západě St-Florent a na východě ostrov Elbu. Na pobřeží můžete pak obdivovat jednu z janovských věží Tour de Losse. Tyto věže tvořily promyšlený celek, který umožnil do dvou hodin varovat jednotlivá korsická města před blížícím se nebezpečím.

>> Zobrazit nabídku zájezdů na Korsiku <<
Turecko | Řecko | letenky | Eurovíkend Paříž | Kanárské ostrovy> Korsika dovolená | Korsika dovolená |