Menu:

O Korsice:

V krátkosti o krásné Korsice:

Korsika je spíše větší ostrov ve středozemním moři (čtvrtý největší ve středomoří), který patří pod území Francie. Ostrov obývá skoro 300 tisíc obyvatel, kteří mezi sebou mluví především francouzsky, italsky a mnohem častěji také korsicky. Turisty je ostrov vyhledáván především pro krásné pláže na východním pobřeží a turisticky zajímavé hory.

Památky a významná města

Na jaké památky a významná města se můžete na Korsice těšit? Je jich samozřejmě více, nicméně my vám zde popíšeme jenom ty nejznámější a pochopitelně také nejnavštěvovanější. Takže tkaničky na botách si pořádně utáhněte, vyrážíme...

Ajaccio
Správní středisko ostrova je pochopitelně nejrušnějším městem na Kosice. Rodiště Napoleona Bonaparte si zasluhuje, abyste mu obětovali několik dní z vaší dovolené, i když Napoleon sám se do něj nikdy nevrátil, poté co se stal císařem. Přesto si město vždy 15. srpna připomíná den jeho narození. Do souvislosti s Napoleonem je dávána většina místních památek. V Cathédrale Notre-Dame de la Miséricorde ze 16. století byl Napoleon pokřtěn, Chapelle Imperiále je místem posledního odpočinku rodiny Bonaparte, náměstí Place Maréchal Foch zdobí Napoleonův pomník a v jeho rodném domě je samozřejmě muzeum Maison Bonaparte. Zajímavější je Museé Fesch, které opatruje překrásnou kolekci italského naivního umění. S Napoleonem nesouvisí jen zdánlivě. Kardinál Fesch byl Napoleonovým strýcem a za jeho vlády bezohledně plenil italské kostely, paláce i muzea. V přístavu z Quai de la Citadele vyplouvají výletní čluny k ostrovům Îlles Sanguinaires u ústé Golfe d´Ajaccio. Jejich název evokuje jejich pochmurnou, krvelačnou, pirátskou minulost. Z majáku Grande Sanguinaire máte výjimečný výhled na celý záliv Ajaccio.

Bastia
Toto druhé nejlidnatější město Korsiky se liší od Ajaccia. Janovská citadela a pestrobarevné budovy z 19. století obklopující starý přístav představují tradiční představu o původním Středomoří. Na Place de l´Hôtel de Ville se koná každý den dopoledne potravinový trh. Kromě kostelů Chapelle de l´Immaculée Conception a Église de St-Jean-Baptiste ze 17. století nacházejících se přímo na náměstí, můžete se pokochat i svatostánky přímo v citadele ze 16. století. V barokní Chapelle Sainte-Croixe můžete obdivovat Černého Krista, kterého v roce 1428 vylovili z moře bastijští rybáři. Chloubou kostela Sainte-Marie z 15. století je zase plastika Panny Marie odlitá z tuny ryzího stříbra.

Bonifacio
Nádherná poloha na osmdesát metrů vysokém vápencovém útesu dodává Bonifaciu na dramatičnosti. Jedná se o nejjižněji položené město na Korsice a právě tady si můžeme vychutnat jedny z nejkrásnějších pohledů na Středomoří. Z přístavu nahoru do města vede starobylé schodiště z 15. století - Escalier du Roi d`Dragona. Podle pověsti je nechal vytesat král Alfonso, aby mu usnadnilo dobytí města a umožnilo zmocnit se po Sardinii také Korsiky. Opevnění starého města vybudovali již ve 12. století Janované. Citadela byla to po dlouhá staletí ústředním obranným stanovištěm. V letech 1963-83 zde sídlilo ústředí francouzské cizinecké legie.

>> Zobrazit nabídku zájezdů na Korsiku <<
Turecko | Řecko | letenky | Eurovíkend Paříž | Kanárské ostrovy> Korsika dovolená | Korsika dovolená |