Menu:

O Korsice:

V krátkosti o krásné Korsice:

Korsika je spíše větší ostrov ve středozemním moři (čtvrtý největší ve středomoří), který patří pod území Francie. Ostrov obývá skoro 300 tisíc obyvatel, kteří mezi sebou mluví především francouzsky, italsky a mnohem častěji také korsicky. Turisty je ostrov vyhledáván především pro krásné pláže na východním pobřeží a turisticky zajímavé hory.

Historie Korsiky

Nejstarší lidská kostra nalezená na Korsice je „Dáma z Bonifacia“ a pochází z období 6600 let před n.l. V období 2500 let před n.l. zde vznikla rozvinutá kultura, jejíž lidé zpracovávali měď a budovali velké megalitické sochy. Jejich naleziště se vyskytují po celém ostrově, můžete je vidět například ve Filitose.

Výhodnou strategickou polohu ostrova využívali obyvatelé již ve starověku k provozování pirátství. Kolem roku 260 před.n.l. kolonizovali Korsiku Římané a ostrov prožíval období klidu a rozkvětu. V 5. století Korsiku vyplenili Vandalé a pak až do 11. století ovládli Středomoří Maurové. V této době se původní námořníci Korsové stáhli do hor. Nejistou dobu plnou násilností ukončil papež Řehoř VI, když svěřil správu ostrova pisánskému biskupovi. Správu ostrova v roce 1284 převzal Janov a vládl až do roku 1729. Během těchto let proběhlo mnoho povstání i pokusů o okupaci. Jak upadala moc Janovské republiky, rozmáhala se na Korsice korupce a měla za následek vznik krevní msty - vendety.

V roce 1769 Janované ostrov prodali Ludvíkovi XV za 40 milionů franků a ostrov se tak stává nedobrovolnou součástí Francie. Nyní je Korsika jedním z francouzských departementů.

>> Zobrazit nabídku zájezdů na Korsiku <<
Turecko | Řecko | letenky | Eurovíkend Paříž | Kanárské ostrovy> Korsika dovolená | Korsika dovolená |